Jelenia Góra dołączyła do wyjątkowego projektu, dzięki któremu najmłodsi mieszkańcy otrzymają bezpłatny, roczny karnet do Zoo Görlitz. „Witaj Maluchu” ma sprzyjać tworzeniu więzi ze zwierzętami, a co za tym idzie świadomość ich ochrony od najmłodszych lat.

Projektu skierowany jest do nowo narodzonych dzieci. W czwartek, 25 maja dyrektor Naturschutz Tierpark Görlitz, podczas wizyty w jeleniogórskim urzędzie miasta, przekazał oficjalnie wejściówki dla najmłodszych jeleniogórzan i ich rodziców. Symbolicznie, w imieniu jeleniogórskich noworodków odbioru voucherów dokonał dwumiesięczny Kacper wraz z mamą.
— Jesteśmy dumni z faktu, iż Prezydent Miasta Jelenia Góra podjął decyzję, aby dołączyć do naszego projektu dla młodych rodzin – „Witaj Maluchu”, który doskonale sprawdził się u naszych dotychczasowych partnerów, zarówno po stronie polskiej w Zgorzelcu, Bolesławcu, Lubaniu i Bogatyni, jak i po niemieckiej w Görlitz, Löbau, Bautzen — komentuje Dyrektor Zoo w Goerlitz, Dr Sven Hammer. — Nasze Zoo to wspaniały park zapewniający relaksujący spacer wśród przyrody. Miejsce, w którym rodzice mogą zaczerpnąć odrobinę spokoju i pozwolić sobie na chwilę wytchnienia od codzienności. Ich pociechy poznają i pokochają tutaj pierwsze zwierzęta i być może postawią swoje pierwsze kroczki.
Projekt „Witaj Maluchu” zapewnia roczny karnet do zoo dla niemowląt
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Görlitz- Zgorzelec oraz Miasto Jelenia Góra realizują wspólny projekt pod nazwą „Witaj Maluchu”. W ramach projektu „świeżo upieczeni” rodzice, rejestrując swoje dziecko w Urzędzie Stanu Cywilnego w Jeleniej Górze, otrzymają kupon na roczny bilet wstępu do Zoo w Görlitz. Można go zrealizować do końca pierwszego roku życia maleństwa, tak aby obowiązywał na cały drugi rok. Dzięki temu maluch będzie mógł doświadczać wizyt w zoo bardziej świadomie. W celu realizacji, po otrzymaniu kuponu w jeleniogórskim USC należy skontaktować się mailowo z goerlitzkim zoo. Bez obaw — niemieckie zoo obsłuży jeleniogórzan w języku polskim.
Celem tego powitalnego prezentu jest stworzenie emocjonalnej bliskości ze zwierzętami, gdyż tylko to, co znamy i kochamy, potrafimy chronić. Ochrona gatunków to jedno z głównych działań goerlitzkiego zoo, a jednym z jego wielu ważnych wkładów w ochronę jest m.in. hodowla wielu chronionych oraz zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt.