22.4 C
Wrocław
piątek, 9 czerwca, 2023

Jelenia Góra: „Witaj Maluchu” – najmłodszych czeka rok bezpłatnych wejść do Zoo Görlitz

WARTO PRZECZYTAĆ

Jelenia Góra dołączyła do wyjątkowego projektu, dzięki któremu najmłodsi mieszkańcy otrzymają bezpłatny, roczny karnet do Zoo Görlitz. „Witaj Maluchu” ma sprzyjać tworzeniu więzi ze zwierzętami, a co za tym idzie świadomość ich ochrony od najmłodszych lat.

Jelenia Góra dołączyła do projektu, dzięki któremu najmłodsi mieszkańcy otrzymają bezpłatny, roczny karnet do Zoo Görlitz - „Witaj Maluchu”.
Fot. UM Jeleniej Góry

Projektu skierowany jest do nowo narodzonych dzieci. W czwartek, 25 maja dyrektor Naturschutz Tierpark Görlitz, podczas wizyty w jeleniogórskim urzędzie miasta, przekazał oficjalnie wejściówki dla najmłodszych jeleniogórzan i ich rodziców. Symbolicznie, w imieniu jeleniogórskich noworodków odbioru voucherów dokonał dwumiesięczny Kacper wraz z mamą.

Jesteśmy dumni z faktu, iż Prezydent Miasta Jelenia Góra podjął decyzję, aby dołączyć do naszego projektu dla młodych rodzin – „Witaj Maluchu”, który doskonale sprawdził się u naszych dotychczasowych partnerów, zarówno po stronie polskiej w Zgorzelcu, Bolesławcu, Lubaniu i Bogatyni, jak i po niemieckiej w Görlitz, Löbau, Bautzen — komentuje Dyrektor Zoo w Goerlitz, Dr Sven Hammer. — Nasze Zoo to wspaniały park zapewniający relaksujący spacer wśród przyrody. Miejsce, w którym rodzice mogą zaczerpnąć odrobinę spokoju i pozwolić sobie na chwilę wytchnienia od codzienności. Ich pociechy poznają i pokochają tutaj pierwsze zwierzęta i być może postawią swoje pierwsze kroczki.

Projekt „Witaj Maluchu” zapewnia roczny karnet do zoo dla niemowląt

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Görlitz- Zgorzelec oraz Miasto Jelenia Góra realizują wspólny projekt pod nazwą „Witaj Maluchu”. W ramach projektu „świeżo upieczeni” rodzice, rejestrując swoje dziecko w Urzędzie Stanu Cywilnego w Jeleniej Górze, otrzymają kupon na roczny bilet wstępu do Zoo w Görlitz. Można go zrealizować do końca pierwszego roku życia maleństwa, tak aby obowiązywał na cały drugi rok. Dzięki temu maluch będzie mógł doświadczać wizyt w zoo bardziej świadomie. W celu realizacji, po otrzymaniu kuponu w jeleniogórskim USC należy skontaktować się mailowo z goerlitzkim zoo. Bez obaw — niemieckie zoo obsłuży jeleniogórzan w języku polskim.

Zobacz również:  Charytatywne Targi Sztuki i Designu w Café Równik

Celem tego powitalnego prezentu jest stworzenie emocjonalnej bliskości ze zwierzętami, gdyż tylko to, co znamy i kochamy, potrafimy chronić. Ochrona gatunków to jedno z głównych działań goerlitzkiego zoo, a jednym z jego wielu ważnych wkładów w ochronę jest m.in. hodowla wielu chronionych oraz zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI