22.4 C
Wrocław
piątek, 9 czerwca, 2023

Legnica: Zmiana organizacji ruchu na ul. Okrężnej

WARTO PRZECZYTAĆ

W związku z przebudową Zbiorczej Drogi Południowej, wykonawca informuje, że 29 maja wprowadzi czasową organizację ruchu na ul. Okrężnej.

Zbiorcza droga południowa ma dla miasta charakter strategiczny. Jej realizacja rozpoczęła się już w 2003 roku. Wtedy ulica Grabskiego przez ul. Reja połączona została ze Złotoryjską. Powstała dwujezdniowa droga. Trzy lata później ulicę Grabskiego przebudowano na odcinku od Kościuszki do Wojska Polskiego. Powstały dwie jezdnie, każda z dwoma pasami ruchu, obustronne chodniki, ścieżki rowerowe, oświetlenie uliczne, kanalizacja deszczowa, parkingi i tereny zielone.

Zmiana organizacji ruchu

Zmiana organizacji ruchu. /Fot. UM Legnicy

29 maja wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu w tym m.in:

– Zamknięta pozostanie część ul. Sportowców i ul. Bystrej, a dodatkowo roboty prowadzone będą na ul. Okrężnej od ul. Sosnowej do Bystrej.   

– Ul. Okrężna będzie jednokierunkowa. W ramach placu budowy wykonawca zapewni korytarz umożliwiający wyjazd z przyległych uliczek oraz dojazd i dojście do posesji.      
– Na ulicach Sosnowej, Granicznej, Wiejskiej i Podmiejskiej będzie odwrócony kierunek. Wjazd na całe osiedle odbywać się będzie od ul. Sosnowej. 

– ul. Świerkowa powraca do normalnego kierunku – od al. Rzeczpospolitej w kierunku ul. Bystrej. Nie będzie możliwości przejazdu przez osiedle w kierunku przeciwnym. 

– ul. Sportowców na odcinku od ul. Świerkowej do Legionów znów będzie jednokierunkowa.  

– ul. Sportowców od Legionów do Okrężnej będzie zamknięta. Wjazd wyłącznie dla mieszkańców. Ruch będzie jednokierunkowy w kierunku od Legionów do Okrężnej. 

– ul. Langiewicza będzie miała odwrócony kierunek – od Legionów do Okrężnej. 

– ul. Legionów od Klonowicza do Langiewicza będzie dwukierunkowa.   

– Objazd do ul. Bystrej od strony al. Rzeczypospolitej prowadzony jest przez ul. Świerkową.   

Zobacz również:  Wrocławski Marsz Równości: Informacje o utrudnieniach w ruchu

– ul. Bystra pozostaje ulicą bez przejazdu (ślepa). 

zostanie nowa organizacja ruchu w tym m.in:

Koszt tej inwestycji to około 60 mln zł. Zwyciężyła ona w prestiżowym krajowym plebiscycie Modernizacja Roku w kategorii drogi i mosty.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI