22.4 C
Wrocław
piątek, 9 czerwca, 2023

Wałbrzych: Noc Muzeów już w sobotę. Co warto zwiedzić?

WARTO PRZECZYTAĆ

Już w najbliższą sobotę 20 maja Wałbrzyskie instytucje zapraszają na wspólną Noc Muzeów. W tym roku Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA, Stara Kopalnia, Muzeum Porcelany wspólnie zapraszają mieszkańców i turystów do uczestnictwa w tym wyjątkowym dniu.

Niepowtarzalne industrialne wnętrza wałbrzyskiej galerii sztuki z jej obecnymi wystawami, specjalne tajemnicze niespodzianki przygotowane przez Muzeum Porcelany, wieczorne zwiedzanie nieznanych wnętrz Kościoła Zbawiciela w obecności przewodnika z lampionem, czy zupełnie nowa trasa wnętrz szybu Sobótka w Starej Kopalni, która uruchomiona zostanie okazjonalnie. To tylko niektóre z przygotowanych atrakcji podczas tegorocznej Nocy Muzeów.

Wałbrzyskie instytucje łączą siły by jeszcze mocniej podkreślić atrakcyjność wałbrzyskiego śródmieścia.

Noc Muzeów, która rozpocznie się o godzinie 18:00

W programie m.in.:

Muzeum Porcelany.
Wyjątkowa wystawa muzealiów z XVIII i XIX wieku, której na co dzień nie zobaczycie, kuratorskie oprowadzanie po dostępnych wystawach, a na czasowej wystawie wyjątkowych zegarów Beckera pojawią się ich właściciele – kolekcjonerzy, którzy z pasją opowiedzą o swoich zbiorach. Wejście do muzeum odbywać się będzie co 30 minut w godzinach od 19 do 23. Udział jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy. Ze względów logistycznych grupy mogą liczyć maksymalnie 20 osób.

Kościół Zbawiciela przy pl. Kościelnym
Zwiedzanie wnętrz w towarzystwie przewodnika i oświetlającej drogę lampionu. To będzie jedyny niepowtarzalny klimat okraszony na koniec zwiedzania mini prezentacją „Kim jesteśmy”. O pracy i działalności parafii Ewangelicko – Augsburskiej, która jest gospodarzem pięknego kościoła opowie ksiądz Marek Bożek. Dodatkowo odbędzie się wystawa wystawa „Losy Ludzkie w Księgach Zamknięte” o historii parafii. Zwiedzanie grupowe Kościoła odbywać się będzie co pół godziny między 19, a 24.

Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.
Oprócz specjalnie przygotowanych tras turystycznych i eksploracji byłej kopalni węgla kamiennego, (a szykuje się tu również specjalnie przygotowana trasa) w akcję na terenie zakładu byłej kopalni włączają się Galeria Sztuki BWA i SOWA.

Zobacz również:  Legnica: Hartherz dołącza do Miedzi

Przygotowano kilka tras zwiedzania po górniczych zakamarkach, kuratorskie oprowadzania po stałych wystawach „Podziemny świat – górnicza praca na przedwojennych fotografiach” oraz „Przetrwały ukryte w ziemi. Skarb groszy praskich i zabytki archeologiczne”. Wejścia na trasy są limitowane, odbędą się w zależności od trasy co pół godziny lub o pełnych godzinach między 18, a 23.

Szykuje się zatem sobotnia noc pełna atrakcji z wałbrzyskimi zabytkami i atrakcjami. Zapisy na poszczególne grupy zwiedzania trwają, ale już wiadomo że miejsc dla wszystkich chętnych na pewno zabraknie. Warto się spieszyć, tym bardziej że druga taka okazja, może się zdarzyć najwcześniej za rok.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI